Broušené sklo
Hutní sklo
Malované sklo
Ryté sklo
Sbírky skla

VÝSTAVA THE BEST OF 2013 – 2023

V letošním roce slavíme neuvěřitelných 130 let existence! K tomuto jubileu připravujeme celou řadu akcí a novinek. Některé už máme za sebou a na další se můžete těšit…

Aktuálně Vás srdečně zveme na vernisáž výstavy „THE BEST OF 2013 – 2023“, která se bude konat v pátek 23. 6. 2023 v 17h.

Vernisáží letní výstavy tradičně zahajujeme novoborské SKLÁŘSKÉ SLAVNOSTI, na jejichž bohatý program Vás tímto také zveme.

Těšíme se na setkání!

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY FENOMÉN LHOTSKÝ

Výstava známého výtvarníka, designéra a technologa ve sklářském muzeu se pomalu chýlí ke svému konci. Využijte ojedinělé příležitosti setkat se s charismatickým a úspěšným Zdeňkem Lhotským osobně a přijďte ve čtvrtek 8. června na komentovanou prohlídku.

Zdeněk Lhotský, muž mnoha talentů, je uznávaným výtvarníkem a designérem. Vybudoval ale také prosperující firmu, která realizuje tavené plastiky pro zákazníky z celého světa. Pelechovské Studio Lhotský, ani výtvarník sám, se nezalekne žádné výzvy a každou zakázkou posouvá hranice oboru o kousek dál. Přijďte na inspirativní setkání!

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY IVANA KUBELY

Novoborský sklářský mistr Ivan Kubela provede svou výstavou.

FENOMÉN LHOTSKÝ – výstava sklářského výtvarníka, designéra, inovátora a velké osobnosti českého skla

Zdeněk Lhotský je jednou z největších současných osobností českého skla. Je to člověk mnoha talentů. Je vynikajícím výtvarníkem, zakládajícím členem skupiny Tvrdohlaví. Je světově proslulým sklářem, odvážným technologickým inovátorem i podnikatelem. Již bezmála 30 let je majitelem a uměleckým ředitelem studia skleněné tavené plastiky Lhotský s.r.o. v Pelechově u Železného Brodu, kde realizuje nejen své vlastní autorské práce, ale také řadu zakázek pro umělce z celého světa. Celý život se zabývá především tavenou plastikou. Věnuje se ale také designu, malbě i práci s kovem. Společným jmenovatelem všech jeho realizací je precizní provedení, jednoduchý až puristický tvar a důraz na dekor.

Ivan Kubela / 60

Výstava k životnímu jubileu předního novoborského skláře.

Dnes v 17h zahajujeme výstavu k životnímu jubileu novoborského rodáka IVANA KUBELY.
Ivan Kubela pochází ze sklářské rodiny, je absolventem zdejší sklářské školy a řemeslu se věnuje již od roku 1978. Začínal ve sklárně Hantich a v roce 1990 si otevřel vlastní sklářské studio. Zkušenosti sbíral také na mnoha stážích v zahraničí. Od počátku 90. let byl jeho profesní život spjat se slavnou lindavskou sklárnou Ajeto. Naprosto zásadním pak bylo jeho spojení s architektem a designérem Bořkem Šípkem, s nímž spolupracoval více než 25let.
Přijďte si prohlédnout výstavu skutečného mistra skláře!

Výstavu František Jungvirt / Sklo prodlužujeme až do 5. 3. 2023. Takže máte ještě čas… a rozhodně si ji nenechte ujít!

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY FRANTIŠKA JUNGVIRTA

STŘEDA 25. LEDNA 2023 V 16:00

Prohlídka výstavy „Sklo“ s jejím autorem Františkem Jungvirtem – jedním z nejoriginálnějších a nejnadějnějších sklářských designérů mladé generace.

 
 

RU22_pozvanka.indd

RU22_plakat-TISK.indd

Pomalu se nám blíží konec výstavy letošní soutěže Řemeslo a Umění ve skle Nový Bor 2022, kdo z vás ji nestihl navštívit, tak má možnost ještě celé září. Výstava končí už 2. října a do té doby můžete i hlasovat pro svého favorita v soutěži o Cenu návštěvníků muzea. Hlasujte pro exponát, který se líbí právě Vám!

Komentovaná prohlídka výstavy Ilji Bílka

komentovaná-prohlídka-Ilji-Bílka

Page1

plakat_tisk_A1_2_verze_opraveny_datum

Dernisáž výstavy VLADIMIR KLEIN / SKLO GLASS v pátek 21. srpna 2020 v 17 hodin.

Srdečně Vás zveme, tentokrát netradičně, na dernisáž výstavy akademického malíře a sklářského výtvarníka Vladimira Kleina.

Dernisáž výstavy bude v pátek 21. srpna 2020 v 17 hodin.

12120110_10208180230049673_6462037269520393441_o (2)

 

Page1