Broušené sklo
Hutní sklo
Malované sklo
Ryté sklo
Sbírky skla

Nový Bor

EFRE_tsch_gr_rgb_72dpi         Logo_Ziel-3

Nový Bor leží 360 m n. m., je domovem pro více jak 12 tisíc obyvatel a díky své poloze v podhůří Lužických hor poskytuje mnoho možností letní i zimní turistiky. Historický vývoj města je úzce spjat s Marií Terezií a hrabětem Josefem Kinským. Právě z jeho popudu Marie Terezie povýšila dne 26. února 1757 Nový Bor na město, jehož osud byl již od konce 17. století spojen se sklem. Vzniku sklářské výroby a dalšímu vývoji napomohla výhodně zvolená poloha při císařské silnici Praha – Rumburk – Žitava (1753) a zhruba o sto let později i železnice (1869). Jednotlivé historické epochy se architektonicky prolínají především na náměstí Míru, kde se nachází pozdně barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie se vzácnými rokokovými varhany, secesní budova pošty a řada měšťanských domů. V jednom z nich sídlí městská radnice, ve druhém sklářské muzeum s unikátními sbírkami skla. Sklo je historií i současností města. Za historií můžete zamířit právě do sklářského muzea, současnost reprezentují sklářské dílny, ateliéry a galerie, které zvou k obdivování nevídané křehké krásy.

Vážení návštěvníci,

Nový dům TIC, Kalinova ulice 2dovolujeme si vám představit nabídku Turistického informačního centra Nový Bor. Převážná většina suvenýrů a upomínkových předmětů je tvořena přesně „na míru“ pro vás, kteří do našeho malebného kraje přicházíte poznat přírodní, kulturní, sportovní a ostatní zajímavosti a chcete si na památku pořídit něco, co by vám zdejší návštěvu připomínalo. Nový Bor a jeho okolí je nádherná krajina, kde se vám dostane rozsáhlé nabídky zajímavých atraktivit a možnosti využití volného času. Rádi bychom, abyste u nás prožili příjemně strávený den, týden nebo třeba celou dovolenou. Naším cílem je připravit vám takovou nabídku, o které budete nadšeně vyprávět dál rodině, vašim přátelům a známým. Jediné, o co se musíte postarat sami, jsou zážitky. Oblast Novoborska jich nabízí nespočet, jak pro milovníky adrenalinu, různých druhů sportu, ale i pro milovníky klidnější dovolené v přírodě. No a naše nabídka je tu proto, aby jste na tyto zážitky co nejdéle a rádi vzpomínali. Ať už jste do Nového Boru přijeli autem, busem, vlakem, na kole nebo přišli pěšky, vzali jste s sebou děti, přátele, prarodiče, tetičky nebo domácí zvířenu, my vám za to děkujeme a budeme se i nadále snažit nezklamat vás a pokaždé pro vás připravit něco nového. Těšíme se na vás.

Příjemný pobyt s nezapomenutelnými zážitky přeje za pracovnice Turistického informačního centra Nový Bor Petra Matěchová – vedoucí TIC

Turistické informační centrum (TIC) Nový Bor vzniklo 14.7. 1997 jako součást Odboru školství, kultury a cestovního ruchu. Od 1.1. 2005 je vedeno jako samostatná organizační jednotka města Nový Bor se sídlem v historickém, památkově chráněném objektu v Kalinově ulici čp. 106 vedle Sklářského muzea.

TIC je provozováno celoročně,

Otevírací doba:

PO – PÁ 9:00 – 12:00,  13:00 – 17:00

SO  9:00 – 12:00, 13:00 – 15:00

NE  9.00 – 12.00

1.7. – 31. 8.

PO – NE  9:00 – 12:00, 13:00 – 17:00

 
Turistické informační centrum Nový Bor je členem Asociace turistických informačních center ČR, je zařazeno do seznamu Oficiálních turistických informačních center ČR (registrovaných u státní příspěvkové organizace CzechTourism).

Kontakt:

Kalinova 106
473 01 Nový Bor
Tel.: +420 487 726 815
e-mail: tic@novy-bor.cz
www.novy-bor.cz

Služby TIC:infocenrum_17_foto_Vít_Černý

–          kontaktní místo OPUSCARD

–          kontaktní místo CZECHPOINT

–         prodej Novoborského měsíčníku

–        propagační materiály města, kulturní a sportovní programy, turistické magazíny …

–         prodej turistického sortimentu (mapy, pohlednice, turistické známky a vizitky …)

–          prodej turistických suvenýrů s logem města (trička, kšiltovky, propisky, publikace, těžítka, DVD …)

–          poskytování informací o dopravním spojení (autobusové i vlakové)

Více informací o městě a turistickém informačním centru najdete zde

Turistické informační centrum: Kontakt: Nový Bor (novy-bor.cz)