Broušené sklo
Hutní sklo
Malované sklo
Ryté sklo
Sbírky skla

9. MUZEJNÍ NOC

Muzejní noc final_me9. Muzejní noc – Skřítek Archibald kronikářem

Zveme Vás již na devátou Muzejní noc do Sklářského muzea v Novém Boru. Při příležitosti 260 let od povýšení Nového Boru na město se v sobotu 3. června od 16 hodin vydáme se skřítkem Archibaldem na dobrodružnou cestu historií města Nového Boru. Pro rodiče a děti je připravena spousta zajímavých úkolů a jejich postupným plněním si vytvoří vlastní kroniku města. V textilní dílničce JEN LEN si každý může vyrobit něco pěkného na památku.

Kočovné loutkové divadlo zahraje dvě známé pohádky – Perníková chaloupka, Čert a Káča. Zahraje revivalová kapela Reserve band a skupina Jablkoň, která byla nominována v Žánrových cenách Anděl 2016 v kategorii Folk & Contry.

Srdečně Vás zveme na tento výlet plný dobrodružství, zážitků a skvělé hudby. Zábavná cesta historií města začíná v sobotu 3. června od 16 hodin a pro všechny je jednotné vstupné 20 korun.

SKLENĚNÝ ŠPERK

Sklářské muzeum Nový Bor Vás srdečně zve na novou výstavu novoborské výtvarné skupiny Natělo.

Výstava skleněných šperků potrvá v muzeu do 28. 5. 2017.

plakát

Foto výstavy

   

   

 

ART DÉCO NA NOVOBORSKU

Komorní výstava, převážně z našich sbírek, Vám připomene dobu 20. a 30. let minulého století. Dobu elegantních dam oděných v kožešinách a pokuřujících z dlouhých špiček cigarety, dobu uhlazených gentlemanů a oslnivých filmových div, dobu úžasu nad nově postaveným mrakodrapem Chrysler v New Yorku (na krátkou zářivou chvíli nejvyšší budovou světa), dobu okouzlení vším novým, moderním a pokrokovým…. Dobu úlevy a radosti světa z toho, že se pomalu oklepal z hrůz první světové války, ale zároveň dobu velké hospodářské krize…

Přijďte se potěšit elegantními dobovými návrhy a sklem z místních rafinérií, které dodnes obdivujeme pro jejich precizní řemeslné zpracování. Přesvědčit se můžete i o zručnosti studentů sklářských škol v Novém Boru a Kamenickém Šenově v době první republiky.

Výstava potrvá do 31. května 2017.

 

ART DECO_plakát

Foto výstavy

    

   

 

Sklářské muzeum Nový Bor Vám přeje šťastný nový rok 2017

pf-2017