Broušené sklo
Hutní sklo
Malované sklo
Ryté sklo
Sbírky skla

Řemeslo a Umění ve skle Nový Bor 2016

plakát jpg

 

Přijďte si prohlédnout výstavu výsledků prací soutěže „Řemeslo a Umění ve skle Nový Bor 2016“. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 100 výtvarníků, řemeslníků a studentů sklářských a uměleckých škol, kteří soutěžili v deseti kategoriích.

Výstavu v muzeu můžete navštívit od 25. 6. do 30. 9. 2016

a to každý den mimo pondělí od 9-17 hodin.

 Historie a současnost

Soutěž „Řemeslo a Umění ve skle“ pořádá novoborské muzeum pravidelně jako trienále od roku 1994. Navázalo tím na tradici muzejních soutěží z počátku 20. století. Hlavní myšlenkou je podpora a propagace současné sklářské tvorby.

V rámci zachování objektivity je hodnocení anonymní. Porota je složena ze sklářských odborníků. Snahou poroty je najít symbiózu „řemesla“ a „umění“ a ocenit díla, která v sobě mají obojí. Hlavní cena Karla Rybáčka je udělována napříč kategoriemi a je dotována částkou 10. 000 Kč, kterou vnímáme jako symbolický příspěvek na další tvorbu.

Děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili i všem našim příznivcům.

01 02 03

06 08 09

Fotografie: Filip Švácha

 

Na říjen pro Vás připravujeme novou výstavu nazvanou

MAKROKOSMOS JITKY KAMENCOVÉ SKUHRAVÉ

Srdečně Vás zveme do sklářského muzea na vernisáž nové výstavy, která se koná 27. 10. od 17 hodin. Výstava s názvem Makrokosmos představí průřez tvorby Jitky K. Skuhravé. Ta bude probíhat od 28. 10. 2016 do 22. 1. 2017. Na výstavě budou zastoupeny světelné objekty z hutního skla, které tvoří v rámci Studia Jitka Skuhrava Glass. Mimo svítidla představí hutní plastiky, ryté sklo, skleněné obrazy.

www.jitkaskuhrava.com

makrokosmos_foto jitka-k-skuhrava-portret bubbles-in-space-jitka-k-skuhrava