Broušené sklo
Hutní sklo
Malované sklo
Ryté sklo
Sbírky skla

8. MUZEJNÍ NOC 28. 5.

Vážení účastníci soutěže Ř&U ve skle, prosíme o dodání Vašich prací nejlépe ještě tento týden. V sobotu nebudeme moci práce přijímat, z důvodu konání Muzejní noci. Nezapomeňte, soutěžní práce musí být odevzdány nejpozději do 31. 5. 2016

 

POZOR: 28. 5. z důvodu přípravy 8. MUZEJNÍ NOCI bude muzeum do 16 hodin ZAVŘENO!

Děkujeme za pochopení.

Pozvánka_10x21cm

Výstava EMIL RIMPLER

RimplerA2

Srdečně Vás zveme do Sklářského muzea Nový Bor na Výstavu „Emil Rimpler – příběh lásky ke sklu“.

Emil Rimpler byl rodákem z nedalekého Rousínova a sklářství se rozhodl věnovat po vzoru svého dědečka a prastrýce. Vyučil se rytcem a návrhářem skla na Odborné sklářské škole v Novém Boru a po jejím absolvování si v Rousínově otevřel dílnu. Ta byla později přesunuta do Cvikova. Po druhé světové válce se Emil Rimpler s rodinou usadil v městečku Zwiesel v německém Bavorském lese, který se těšil podobně jako oblast severních Čech dlouhé sklářské tradici. Zde Emil Rimpler znovu založil vlastní podnik v podobě dílny, která se postupně rozrůstala ve velmi úspěšnou firmu „Kristall Rimpler“ s mnoha zahraničními obchodními kontakty. Filozofie podnikání tohoto muže byla založena na kvalitě nabízených produktů a poctivé řemeslné práci.

Pokud se chcete o životě Emila Rimplera a jeho obdivuhodném neutuchajícím úsilí dozvědět více, navštivte tuto výstavu připravenou ve spolupráci s Glasmuseem Frauenau a dcerou pana Rimplera Anne-Marie Rimpler. Výstava je zároveň prohloubením dlouholetých přátelských vztahů dvou sklářských oblastí v čele s městy Nový Bor, Zwiesel a Frauenau a veřejnosti bude přístupná od 9. 4. – 29. 5. 2016.