Broušené sklo
Hutní sklo
Malované sklo
Ryté sklo
Sbírky skla

OTEVÍRACÍ DOBA MUZEA MEZI VÁNOČNÍMI SVÁTKY

24. 12. – 26. 12. 2016      vánoční svátky                   ZAVŘENO

27. 12. – 31. 12. 2016      mezi svátky a Silvestr        OTEVŘENO

1. 1. 2017                         státní svátek Nový rok       ZAVŘENO

VÁNOCE V MUZEU

vanoce-v-muzeu-2016

VÁNOCE V MUZEU

letos na téma SKLÁŘSKÁ POHÁDKA

… aneb jak sklářský andělíček pomohl zvítězit nad drakem

Sklářské muzeum srdečně zve všechny malé a velké příznivce na letošní Vánoce v muzeu. Přijďte s dětmi strávit příjemný čas a užít kouzelnou vánoční atmosféru o víkendu 10. a 11. prosince. Letos jsme pro Vás opět připravili bohatý program. V sobotu 11. prosince se můžete těšit na divadelní představení pro děti „Jak chodil Kuba za Markytou“, kterou představí Naivní divadlo Liberec v 11 a ve 14 hodin. Celý víkend pak samozřejmě na tvořivé dílničky s příběhem pohádkových bytostí.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

MAKROKOSMOS

MAKROKOSMOS JITKY KAMENCOVÉ SKUHRAVÉ

plakat_makrokosmos

Srdečně Vás zveme do sklářského muzea na novou výstavu s názvem Makrokosmos, která představuje průřez tvorby Jitky K. Skuhravé a to napříč různými technikami, ta probíhá od 28. 10. 2016 do 22. 1. 2017. Výstava je zastoupena světelnými objekty z hutního skla, které tvoří ve spolupráci se svým partnerem Tomášem Kamencem v rámci Studia Jitka Skuhrava Glass. Kromě svítidel jsou zde představeny hutní plastiky, skleněné obrazy a ryté sklo.

jitka-k-skuhrava-portret bubbles-in-space-jitka-k-skuhrava

net-cups foam-jitka-k-skuhrava

www.jitkaskuhrava.com

 

 

ŘEMESLO A UMĚNÍ VE SKLE NOVÝ BOR 2016

Cena návštěvníků muzea

Posledního září skončila ve sklářském muzeu výstava muzejní soutěže Řemeslo a Umění ve skle 2016.
Soutěž byla v červnu hodnocena odbornou porotou, která vybrala vítěze jednotlivých kategorií. Kromě toho měli návštěvníci muzea po celou dobu soutěže možnost zúčastnit se hlasování a vybrat soutěžní práci, která se jim nejvíce líbila. Výstavu navštívilo více než 4 800 osob. Téměř 3 000 návštěvníků se aktivně zapojilo do hlasování a vybralo svého favorita. Na prvním místě se umístila práce s názvem Cinky Link od Bohdany Vydrové z Nového Boru s 259 hlasy, která si již v červnu odnesla ocenění „Vítěz kategorie skleněný objekt.“ Výherkyni byl předán diplom a věcný dar.
Na druhém místě se s počtem 190 hlasů umístila plastika Blue Lagoone od Ludmily Opelkové z Nového Boru a na třetím místě se 157 hlasy plastika Rusalka výtvarnice Lenky Jarošové z Okrouhlé. Všem oceněným ze srdce gratulujeme.
Děkujeme našim návštěvníkům za hlasování a především všem účastníkům soutěže Řemeslo a Umění ve skle, že opět předvedli velký kus práce a dokázali, že řemeslo a umění ve skle není jen prázdný pojem.

Cinky Link od Bohdany Vydrové – 1. místo

vydrova-bohdana_cinky-link

Blue Lagoone od Ludmily Opelkové – 2. místo

opelkova_ludmila_blue_lagoone

Rusalka od Lenky Jarošové – 3. místo

jarošová_lenka_rusalka