Broušené sklo
Hutní sklo
Malované sklo
Ryté sklo
Sbírky skla

Výstava IGS 2021

Výstava z IGS 2021 končí v Novém Boru již tuto neděli 30. 1. 2022. Do konce týdne máte poslední možnost prohlédnout si všechny výsledné práce, které vznikly během podzimního sympozia. Pro všechny je celý tento týden vstup na výstavu zdarma!

IMGP2234IMGP2274

IGS 2021

IGS_2021_EXHIBITION_POSTER IGS_2021_EXHIBITION_INVITATION

Výstava XIV. International Glass Symposium 2021

inzerce-mf-dnes-finale-v2_oříznuto na web

Výstava XIII. International Glass symposium 2018

plakát pro web

SONY DSC  SONY DSC


VÝSTAVA XII. INTERNATIONAL GLASS SYMPOSIUM 2015

BANNER_FINAL

 

12. ročník mezinárodního sklářského sympozia IGS  2015 za rekordní účasti téměř 80 výtvarníků skončil. „Ať žije IGS!“, rezonuje na jedinečné výstavě ve Sklářském muzeu Nový Bor. Kromě významných sklářských výtvarníků celého světa jakými jsou Arik Levy, Tanja Pak, Didier Tisseyre či Mihai Topescu, českých uměleckých hvězd Davida Černého, Reného Roubíčka, Maxima Velčovského zde vytvořili svá díla poprvé v životě ze skla i Milan Cais, Juraj Jakubisko a Chantal Poullain. Novoborský region tak díky sympoziu, které nemá ve světě obdoby, dává vědět, že České sklo žije!

foto: Kolektiv ateliers,  www.kolektiv.cz

 

XII. MEZINÁRODNÍ SKLÁŘSKÉ SYMPOZIUM IGS

Mezinárodní sklářské sympozium IGS (International Glass Symposium) je jednou z nejvýznamnějších světových akcí v oboru uměleckého skla, bezesporu ovšem akcí rozsahem největší. Jeho nepřerušená tradice sahá do roku 1982, kdy se do sklárny Crystalex v Novém Boru poprvé sjeli sklářští umělci, aby společně se sklářskými mistry v přátelském, kolegiálním a tvůrčím prostředí předvedli své schopnosti, předali si zkušenosti a lépe se vzájemně poznali. Sympozium se od té doby opakuje v pravidelných tříletých intervalech. Za dobu své existence úspěšně hostilo několik stovek umělců z celého světa. Transformace a další změny ve sklářství v České republice uplynulého čtvrtstoletí se samozřejmě dotkly i charakteru IGS. V posledních ročnících ho nepořádá jen Crystalex, ale množství dalších subjektů včetně výrobních, z nichž každý nabízí odlišný způsob práce a jedinečnou atmosféru. Hlavním pořadatelem je již poněkolikáté Město Nový Bor, které ve spolupráci se Sklářským muzeem v Novém Boru a Uměleckoprůmyslovým museem v Praze prostřednictvím sekretariátu IGS zastřešuje vše, co je nutné vykonat pro zdárný průběh sympozia. O sympoziu více zde

Výstava výsledků bude zahájena 4. října 2015 v 11 hodin. Srdečně zveme!

POZVÁNKA_FINAL